Wycieczka do straży pożarnej
17.06.2019 przedszkole3_2012 188
24.06.2019

Dnia 13.06.2019r. odbyła się wycieczka na Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Przedszkolaki poznały na czym polega praca strażaka, dowiedziały się jak postępować w przypadku niebezpieczeństwa oraz  wzbogaciły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu.

Przed wycieczką w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa podczas której przedszkolaki przypomniały sobie  zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

Zaraz po wejściu do placówki wielki zachwyt wzbudziły wozy strażackie. Panowie strażacy pokazali sprzęt, wyposażenie wozów strażackich oraz pozwolili przymierzyć strój strażaka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się próba wczuwania w strażaka gaszącego pożar. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.