Funkcjonariusze Służby Więziennej odwiedzili przedszkole
26.05.2019 przedszkole3_2012 234

Dnia 21.05.2019r., w ramach preorientacji zawodowej, nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Służby Więziennej. Przedstawili oni w przystępnej formie na czym polega praca w Służbie Więziennej oraz po co istnieją zakłady karne. Ciekawym rozwiązaniem była maskotka Hania, z którą dzieci odkrywały zawód funkcjonariusza. Przedszkolaki z wyjątkowym zaciekawieniem słuchały jak wygląda codzienna praca  z osobami przebywającymi w zakładzie karnym. Sporym zdziwieniem była informacja o tym, że skazani także mają zajęcia lekcyjne i mogą uczyć się w szkole. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się umundurowanie funkcjonariuszy oraz prezentowany sprzęt.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek pt.: "Co robi służba więzienna?" autorstwa kpt. Anny Kruk, które wzbogaciły przedszkolne kąciki czytelnicze.

Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom za bardzo ciekawe zajęcia.