Necio.pl
09.05.2019 przedszkole3_2012 292
12.05.2019

W ostatnich latach tablet, komputer, internet, smartfon zaczęły odgrywać w życiu dzieci niezwykle ważną rolę. Otwierają przed młodym pokoleniem nowe możliwości, ale także niosą ze sobą zagrożenia. Już w wieku przedszkolnym dzieci potrafią bez problemu ściągnąć nową grę i ją uruchomić.

W związku z powyższym w naszym przedszkolu realizowany jest program Necio.pl.

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu.

W ramach realizacji programu  przedszkolaki podczas  zajęć edukacyjnych dowiedziały się,  czym jest komputer oraz Internet,  jak kulturalnie korzystać z sieci oraz poznały zalety korzystania z zasobów Internetu.  Dzieci poznały zagrożenia świata wirtualnego i dowiedziały się,  jak sobie z nimi radzić. Dzieci tworzyły  wirtualną sieć, bawiąc się kłębkiem wełny oraz kolorowały obrazki.