Dzień Dziecka w Osieku
04.06.2017 przedszkole3_2012 274
04.06.2017

Dnia 01.06.2017 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. W muzeum znajduje się 28 dużych obiektów  architektonicznych. Chałupy i zabudowania gospodarcze, kościół i kuźnia, tatarak oraz kapliczki przydrożne jak również piece chlebowe. W skansenie dzieci mogły zobaczyć chałupy podcieniowe, domostwa chłopskie, pomieszczenia gospodarskie, szkołę wiejską, warsztaty rzemieślnicze, sklepy oraz karczmę. Jedną z większych atrakcji było samodzielne wyrabianie masła. Każde dziecko brało czynny udział w tej mozolnej pracy. Efektem starań dzieci było pyszne masełko, które przedszkolaki ze smakiem zjadły z chlebem. Oczywiście nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu. Było dużo gier i konkursów, w których dzieci z chęcią brały udział. Za udział w zabawie z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomem.